четврток, 6. август 2020. Вести денес: 53
home Хроника

Момче од Скопје нападнало сопственик на приватен сместувачки објект во Охрид

Момче од Скопје нападнало сопственик на приватен сместувачки објект во Охрид

На 01.08.2020 година во 06.30 часот, во приватен сместувачки објект лоциран на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид,нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.А.(22) од Скопје врз сопственикот на објектот А.З.63) од Охрид.

Од полицијата информираат дека против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус