понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кичево

home Хроника

Момче од Радишани уценувало девојка која му испратила интимна фотографија

Момче од Радишани уценувало девојка која му испратила интимна фотографија

На 22.01.2018 година околу 22.30 минути А.Ф. (26) од Тетово пријавила уцена од Џ.З. (24) од с.Радишани, скопско.

Таа со него во декември минатата година остварила контакт преку социјалната мрежа Инстаграм. а пред извесно време Џ.З. почнал да и се заканува.

Тој и пишувал пораки дека лично и семејно ќе ја уништи, по што побарал да му испрати интимни фотографии.

Плашејќи се за својата безбедност, таа му испратила една фотографија, а Џ.З. и се заканил дека ќе ја објави  фотографијата на Фејсбук и дека ќе ја компромитира на различни начини, ако не излезе со него.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021