четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 98
home Хроника

Момче од Крива Паланка со метален предмет нападнало вработен во угостителски објект

Момче од Крива Паланка со метален предмет нападнало вработен во угостителски објект

Во Полициската станица Крива Паланка вчера бил приведен И.М. (19) од Крива Паланка, постапувајќи по пријава во 20.14 часот од страна на А.Ј. од Крива Паланка, според која во угостителскиот објект, во кој тој бил управител, И.М. со метален предмет нападнал еден од вработените.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус