петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 190
home Хроника

Момче од Косово барано од Интерпол уапсено на „Долно Блаце“

Момче од Косово барано од Интерпол уапсено на „Долно Блаце“

На 07.04.2019 во 09:30 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен M.E.(21) од Косово врз основа на барање на СМПС – Интерпол.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Коронавирус