недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Момче од Драчево во полиција: „Извршена е обљуба врз мојата малолетна сестра“

Момче од Драчево во полиција: „Извршена е обљуба врз мојата малолетна сестра“

На 20.12.2018 година во 22:30 часот во Полициска станица Драчево, А.А.(21) од Скопје, пријавил дека на 20.12.2018 година околу 20:00 е извршена обљуба врз неговата малолетна сестра.

Пријавени се и овозможувачите на делото.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.