петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 68
home Хроника

Момче од Белгија приведено во Македонија, ова е причината

Момче од Белгија приведено во Македонија, ова е причината

На 02.04.2021 во 18.00 часот на магистралниот пат Кичево – Охрид, кај битолска крстосница, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Л.Г.(21) од Белгија затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија