вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Момче од Батинци претепано од тројца соседи

Момче од Батинци претепано од тројца соседи

На 19.08.2019 во 23:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, Н.С.(27), Д.Ф.(26) и Е.Д.(23), сите од с.Батинци физички го нападнале А.Е.(25) од с.Батинци.

Сочинети записници за констатиран прекршок по член 12 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

 

Коронавирус