недела, 31. јули 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Момче од Арачиново истепа полицаец

Момче од Арачиново истепа полицаец

На 06.10.2020 во 14:10 часот во Полициското одделение Арачиново бил приведен М.А.(22) од с.Арачиново, бидејќи откако пријавил поплака и му било објаснето од полициски службеник дека ќе биде постапено по поплаката, тој физички го нападнал полицискиот службеник.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус