четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 126
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Момче нападнато во автобус

Момче нападнато во автобус

На 30.09.2019 околу 14.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр.74, кој сообраќал на релација Центар – с.Долно Количани, А.И.(18) од с.Долно Количани, скопско, бил физички нападнат од Џ.С. и З.Н.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус