недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 8
home Хроника

Момче нападнато во автобус на ЈСП

Момче нападнато во автобус на ЈСП

Момче било нападнато и ограбено вчера во автобус на ЈСП.

24-годишниот Ф.М.од Берово вчера во СВР Скопје пријавил дека околу 15.20 часот во автобус број 55 на улицата „Никола Карев“, четири лица физички го нападнале и му одзеле лични предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021