сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Момче нападнато од повеќе лица во автобус во Скопје

Момче нападнато од повеќе лица во автобус во Скопје

Младо момче било нападнато од повеќе лица во автобус во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера околу 20:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „11-ти Октомври“, во приватен автобус бр.22, 18-годишниот А.М. од село Волково, скопско, физички бил нападнат од повеќе лица.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Коронавирус