четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 16
home Хроника

Момче нападнато на „АСНОМ“, насилниците ги пријавил во полиција

Момче нападнато на „АСНОМ“, насилниците ги пријавил во полиција

На 22.08.2020 во 15.35 часот во СВР Скопје, Д.Ј.(21) од Скопје пријавил дека околу 11.45 часот на бул.„АСНОМ“ бил нападнат со тврд предмет од К.Н. и уште едно лице, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус