недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Момче нападнало полицаец на должност во Скопје

Момче нападнало полицаец на должност во Скопје

Полицаец бил нападнат во скопско Кучевиште додека бил на должност, соопшти полицијата.

-Во 00:35 часот синоќа на ул.„Бутелска“ во Скопје, 25-годишниот Д.Г. од село Кучевиште, скопско, физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија. Полицијата презема мерки за расчистување на настанот, информира МВР.

Коронавирус