понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 129
home Хроника

Момче ја претепало својата девојка- итно пренесена во болница во Тетово

Момче ја претепало својата девојка- итно пренесена во болница во Тетово

Триесетгодишната И.Т. пред два дена во полициска станица во Струга пријавила насилство од страна на 36-годишниот С.З. од село Копачиндол, тетовското, со кого била во љубовна врска.

Според пријавата за полицијата, околу 16:20 часот, по вербалната расправија, пријавениот физички ја нападнал И.Т., по што таа со такси возило е пренесена и задржана во тетовската клиничка болница за понатамошно лекување.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесенa соодветнa пријава.

Коронавирус