вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 135
home Хроника

Момче и девојка повредени откако излетале од автопатот Гостивар-Тетово

Момче и девојка повредени откако излетале од автопатот Гостивар-Тетово

На 21.10.2020 во 15.20 часот било пријавено дека на автопатот Гостивар – Тетово, после Градечки натпатник, патничко возило „форд фокус“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.М.(21) од с.Неготино, гостиварско, излетало од коловозот, информира МВР.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот А.С.(20), констатирани во Медицинскиот центар Тетово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа на СВР Тетово.

Коронавирус