петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 86
home Хроника

Момче донесено во повреда од огнено оружје

Момче донесено во повреда од огнено оружје

Во Полициска станица Ресен од страна на Јавната здравствена установа – Ресен, утринава околу 4:20 часот било пријавено дека Д.К.(20) од село Јанковец, бил донесен со повреда од огнено оружје во пределот на ногата.

Д.К. бил пренесен во Клиничката болница Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.