сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 126
home Хроника

„Мој познаник се обиде да ја силува ќерка ми“: Скопјанка го откри и идентитетот на насилникот

„Мој познаник се обиде да ја силува ќерка ми“: Скопјанка го откри и идентитетот на насилникот
фото илустрација

На 19.08.2019 во 12:30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка.

За среќа, според пријавата, не успеал во злобната намера.

Полицијата информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021