петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 57
home Хроника

Младо момче зафатено од струен удар, итно пренесено во штипската болница

Младо момче зафатено од струен удар, итно пренесено во штипската болница

С.Ј.(18) од село Парналија, Општина Карбинци вчера околу 22,45 часот додека бил на работа во фабрика во индустриската зона ,,Македонка,, во  Штип , во близина на работната машина во мрежата за напојување со струја бил зафатен од струен удар, информираат од МВР.

На С.Ј. му била укажана лекарска помош во Клиничка Болница-Штип.