недела, 27. септември 2020. Вести денес: 41
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Хроника

Младо момче уапсено, еве што најде полицијата во неговото возило

Младо момче уапсено, еве што најде полицијата во неговото возило

На 07.09.2020 во 23:00 часот на регионалниот пат Тетово-Јажинце, во с.Глоѓи, полициски службеници од Полициското одделение Теарце го лишиле од слобода А.М.(20) од с.Слатино , тетовско, поради тоа што при контрола на возилото „ауди“, што го управувал бил пронајден нож и еден „боксирач“.

Тој бил приведен во полициска станица и против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Коронавирус