петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 11
home Хроника

Младо момче тешко повредено при работа во Зелениково

Младо момче тешко повредено при работа во Зелениково

На 26.10.2020 во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен И.Л.(26) од с.Смесница, кој се здобил со тешки телесни повреди при работа во с.Зелениково, информира МВР.

На местото на настанот излегле полициски службеници од Полициска станица Драчево, а известен е и Трудов инспектор.

Коронавирус