четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 136
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Младо момче тешко повредено, паднало со мотор на скопска обиколница

Младо момче тешко повредено, паднало со мотор на скопска обиколница
илустрација

На скопската обиколница, во близина на клучка Смилковци, вчера попладне мотоцикл „хонда“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.И.(22) од Скопје, паднал на коловозот.

-Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус