четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Младо момче се повредило за време на работа во фабрика во Штип- веднаш бил пренесен во болница

Младо момче се повредило за време на работа во фабрика во Штип- веднаш бил пренесен во болница

На 28.01.2020 во 08.37 часот во СВР Штип, од Клиничката болница Штип било пријавено дека кај нив за укажување на лекарска помош бил донесен Д.Л.(22) од Штип, кој се здобил со повреда при работа во фабрика во Штип.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Штип, а за настанот биле запознаени Јавен обвинител и надлежен трудов инспектор, информираат од МВР.

Коронавирус