петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Младо момче се повредило од струен удар при работа во угостителски објект

Младо момче се повредило од струен удар при работа во угостителски објект

Синоќа во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ бил донесен А.А.(22) од Скопје, повреден од струен удар при работа во угостителски објект на бул.„Партизански одреди’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Локални избори 2021