среда, 8. декември 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Младо момче пренесено во болница, било нападнато во Градски парк

Младо момче пренесено во болница, било нападнато во Градски парк

На 20.09.2020 околу 00.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во болницата „Аџибадем Систина“ бил донесен А.Р.(26) од Скопје, со тешка телесна повреда нанесена од остар предмет.

Според пријавеното, тој бил нападнат од три лица во Градскиот парк во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус