недела, 4. декември 2022. Вести денес: 70
home Хроника

Младо момче повредено при работа во фабрика во Кочани

Младо момче повредено при работа во фабрика во Кочани

Во Полициската станица Кочани, од Итната медицинска помош Кочани, вчера било пријавено дека околу 07.35 часот А.К.(24) од Кочани во фабрика во Кочани при работа се здобил со повреда на левата нога.

-По укажаната лекарска помош од доктор во Итната медицинска помош бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Одделението за внатрешни работи Кочани.

Коронавирус