четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 80
home Хроника

Младо момче поседувало кокаин, падна во рацете на полицијата

Младо момче поседувало кокаин, падна во рацете на полицијата

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Т.(21) од Куманово, поради постоење основи на сомение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 21.05.2020 на улица „Младен Стојановиќ“ во Куманово, полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот при што пронашле  и одзеле кокаин.

Коронавирус