четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 19
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Младо момче почина во кумановскиот затвор: Стражарите не повикале Брза помош на време

Младо момче почина во кумановскиот затвор: Стражарите не повикале Брза помош на време

Во една од ќелиите на затворот во Куманово, во околу 22:00 часот починал 22 годишниот Л.М, жител на населбата Арбериа во Куманово.

Според роднините на починатиот, пишува Алсат, тој во текот на ноќта почуствувал болки, и во отсуство на ноќна смена на лекарите од затворот, тој се напил лекови од другите затвореници.

Затворските власти и полицијата се уште го немаат потврдено случајот, но неофицијално се дознава дека стражарите не повикале Брза помош на време.