четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 20
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Младо момче почина по пад од мотор

Младо момче почина по пад од мотор

Дваесет и шест годишниот В.М. од Кичево во саботата им подлегнал на повредите здобиени во сообраќајна несреќа.

Од МВР денес информираат дека во саботата околу 8 часот во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје, починал  В.М. кој се здобил со повреди при пад од мотоцикл на 10.08.2018 година во 02.10 часот на ул. „Маршал Тито“ во Кичево.