вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 125
home Хроника

Младо момче од Велес се бори за живот откако се обидело да се отруе со средства за чистење

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски по извршениот лекарски преглед било констатирано дека е во животна опасност и со возило на Брза помош бил однесен во Државна болница - Скопје на натамошно лекување.
Младо момче од Велес се бори за живот откако се обидело да се отруе со средства за чистење

Дваесет и осум годишен велешанец бил донесен синоќа  во 19:15 часот во ЈЗУ Општа Болница – Велес, откако се затрул.

Тој испил половина литар „Доместос“ и 50 грама „Арф“,  информираат од СВР Велес.

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски по извршениот лекарски преглед било констатирано дека е во животна опасност и со возило на Брза помош бил однесен во Државна болница – Скопје на натамошно лекување.