петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Младо момче од Швајцарија паднало на Матка- веднаш било пренесен во Ургентен

Младо момче од Швајцарија паднало на Матка- веднаш било пренесен во Ургентен

На 22.10.2019 во 08.40 часот во СВР Скопје од Ургентен цетар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека на 21.10.2019 со тешки телесни повреди кај нив бил донесен Г.С.(22) од Швајцарија. Според пријавеното, тој се здобил со повреди при пад од два метри височина во Матка.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус