понеделник, 18. февруари 2019. Вести денес: 44
home Хроника

Младо момче избодено пред кафеана во Прилеп

Младо момче избодено пред кафеана во Прилеп

Утринава околу 1:30 часот Б.Б. (20) од Прилеп пријавил во ПС Прилеп, дека кога си одел заедно со неговите пријатели и неговиот брат од угостителски објект, од страна на едно лице кое го познавал бил физички нападнат.

Напаѓачот со нож му нанел неколку убодни рани во пределот на грбот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.