четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 19
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Млада жена паднала од зграда во Охрид

Млада жена паднала од зграда во Охрид

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР Охрид, пријавено дека, на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, од зграда паднала Н.К.Д.(29), информираат од охридската полиција.

Taa била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош.

Се работи на расчистување на настанот.

Коронавирус