понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 107
home Хроника

Млада тетовка нападната од сопругот

Млада тетовка нападната од сопругот

Дваесетгодишна жителка од тетовско село вчера (19 ноември) во 20 часот и 20 минути во СВР Тетово пријавила дека на 16 ноември годинава околу 21 часот и 30 минути била физички нападната од нејзиниот 22-годишен сопруг, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот

Коронавирус