среда, 5. август 2020. Вести денес: 6
home Хроника

Млада скопјанка почина по пад од куќа

Млада скопјанка почина по пад од куќа

Во Полициска станица Драчево вчера вечерта било пријавено дека во с. Батинци, скопско Ф.Џ.(34) од с.Батинци паднала од поткровјето од куќа и починала на лице место.

Смртта ја констатирал доктор од итна медицинска помош.

На местото на настанот излегла екипа од СВР Скопје и за настанот е запознаен јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на семејството.

Коронавирус