среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Млада скопјанка направила хаос: Нападнала три лица, па го удирала полицаецот

Млада скопјанка направила хаос: Нападнала три лица,  па го удирала полицаецот

На 06.09.2020 во 00:00 часот на ул.„Борка Талески“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје била лишена од слобода К.П.(22) од Скопје бидејќи физички нападнала полициски службеник при постапување по претходна пријава од Б.Ј.(26) од Скопје, кој пријавил дека на 05.09.2020 околу 23.30 часот на раскрсница помеѓу ул.20-ти Октомври и ул.Борка Талевски, додека бил заедно со С.Ј.(19) и Б.Ј.(26), двајцата од Скопје, бил физички нападнат од К.П.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021