понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 164
home Хроника

Млада скопјанка наместо убав сончев викенд на Средно Водно преживеал пекол- и се запалил автомобилот во движење

Млада скопјанка наместо убав сончев викенд на Средно Водно преживеал пекол- и се запалил автомобилот во движење

На 01.02.2020 во 13.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на Средно Водно настанал пожар во патничко возило „пежо 308“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.З.С.(29) од Скопје. Според пријавеното, М.З.С., додека била во движење со возилото, забележала чад од хаубата, по што застанала на паркингот.

Пожарот е изгаснат од присутните.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Коронавирус