вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 228
home Хроника

Млада скопјанка физички нападната и малтретирана од својот сопруг во нејзиниот дом

Млада скопјанка физички нападната и малтретирана од својот сопруг во нејзиниот дом

На 25.09.2019 во 19.00 часот во СВР Скопје, 34-годишна жена од Скопје пријавила дека на 02.09.2019 околу 22.00 часот во нејзиниот дом, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот 42-годишен сопруг од Скопје.

Според пријавеното, таа подолг период била физички и психички малтретирана од сопругот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Локални избори 2021