четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Хроника

Млада скопјанка агресивно се однесувала кон полицајци

Млада скопјанка агресивно се однесувала кон полицајци

На 21.06.2020 во 13:30 часот во Скопје на Кеј „Димитар Влахов“ од полициски службеници била приведена З.К.(23) од Скопје затоа што агресивно се однесувала кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Сочинети записници по чл.4 и чл.13 од ЗППЈРМ.

Коронавирус