вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Млада охриѓанка нападната на паркинг, повредени уште две лица

Млада охриѓанка нападната на паркинг, повредени уште две лица

На 18.02.2021 година во 00.00 часот, на паркинг простор на улицата „Асном“ во Охрид, С.К.(26), П.Д.(26) и М.Л., физички ја нападнале В.Т.(21), сите од Охрид.

-Притоа, напаѓачите со дрвен предмет го оштетиле стаклото на нејзиното патничко моторно возило „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, при што, со повреди се здобил Х.Б. кој се наоѓал во автомобилот, информираат од СВР Охрид.

Напаѓачите, претходно на улицата „Асном“ во Охрид, физички го нападнале С.Б.(19) од Охрид. Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Коронавирус