недела, 19. јануари 2020. Вести денес: 10
home Хроника

Млада кичевчанка пријавена за исчезната

Млада кичевчанка пријавена за исчезната

А. А.(45) од Прилеп, кој моментално живее во Кичево, вчера во девет часот во полициската станица во Кичево, пријавил дека од домот се одалечила неговата ќерка, родена 2001 година.

Од СВР-Охрид информираат дека полициската станица од Кичево презема мерки за расчистување на случајот.