понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 63
home Хроника

Млад велешанец пронајден починат во Прилеп, познат неговиот идентитет

Млад велешанец пронајден починат во Прилеп, познат неговиот идентитет

На 01.05.2020 во 12:35 часот било пријавено дека во Прилеп, во руинирана куќа на ул.„Кузман Јосифовски-Питу“, бил пронајден починат И.С.(36) од Велес.

Од страна на лекар била констатирана смрт, без траги на насилство.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Коронавирус