понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 154
home Хроника

Млад Турчин нелегално престојувал во Македонија, полицијата го пронајде

Млад Турчин нелегално престојувал во Македонија, полицијата го пронајде

На 13.05.2019 година во 23:10 часот во Полициската станица Гостивар бил приведен Џ.Џ.(24) од Република Турција, кој непријавено престојувал во земјава и непоседувал документи за идентификација.

Тој бил задржан за натамошна постапка.

Коронавирус