сабота, 10. април 2021. Вести денес: 84
home Хроника

Млад тетовец загубил контрола над „Голфот“- со тешки повреди се здобил 15 годишен сопатник, двајца други полесно повредени

Млад тетовец загубил контрола над  „Голфот“- со тешки повреди се здобил 15 годишен сопатник, двајца други полесно повредени

На 01.07.2019 година во 23.55 часот на булевар „Видое Смилески-Бато“ во Тетово, Р.Р.(23) од Тетово, управувајќи патничко возило „Фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил 15 – годишен сопатник од с.Камењане, кој бил пренесен во болницата во Тетово. Со телесни повреди се здобиле сопатниците А.Б.(24) од с.Синиче и М.У.(24) од с.Вешала. Тие, исто така, биле пренесени во Клиничката болница Тетово за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Коронавирус