сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 16
home Хроника

Млад тетовец тешко повреден на работното место

Млад тетовец тешко повреден на работното место

На 21.01.2020 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во фирма на ул.„Петар Чајковски“, при вршење на работни задачи, А.З.(23) од Тетово се здобил со тешки телесни повреди.

-Тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус