среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 80
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Млад тетовец си ја бара мајката, вчера и` се губи трагот

Млад тетовец си ја бара мајката, вчера и` се губи трагот

Синоќа околу 23 часот во Полициска станица Тетово, Б.Ј. (20) од село Брвеница, тетовско, пријавил дека истиот ден во утринските часови, неговата мајка А.Ј. (46) излегла од дома и не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.