среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 158
home Хроника

Млад Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Млад Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Во Полициската станица Охрид вчера во 5:33 часот било пријавено дека Н. Т. (26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид.

Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно лекување.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус