понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 148
home Хроника

Млад скопјанец тешко повреден, паднал додека работел

Млад скопјанец тешко повреден, паднал додека работел

На 13.10.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.К.(26) од Скопје, при извршување работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Се работи на расчистување на случајот.