вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 192
home Хроника

Млад скопјанец се бори за живот, се обидел да се самоубие

Млад скопјанец се бори за живот, се обидел да се самоубие

Дваесет и три годишниот Е.Б. од Скопје вчера бил донесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ откако се обидел да се самоубие.

Според информациите од полицијата младиот скопјанец најверојатно се обидел да се самоубие со бесење со шал во подрумската просторија од куќата каде што бил под кирија.

Истиот се наоѓа во животна опасност.

 

Коронавирус