четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 74
home Хроника

Млад скопјанец пронајден починат кај Бит Пазар, познат неговиот идентитет

Млад скопјанец пронајден починат кај Бит Пазар, познат неговиот идентитет

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Коронавирус