понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Хроника

Млад скопјанец пронајден мртов во куќа во Скопје

Млад скопјанец пронајден мртов во куќа во Скопје

Скопјанец бил пронајден мртов во куќа во Скопје, информира МВР.

„Вчера во 15:00 часот во СВР Скопје било прјавено дека во дом на своја пријателка на ул. „Водоча“ во Скопје бил пронајден починат 29-годишниот И.Т. од Скопје. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција“, соопшти полицијата.

Коронавирус